Oferta / zajęcia dodatkowe

Nasza niepubliczna placówka istnieje od 2010 roku, mieści się na parterze wolnostojącego domu w przepięknej zielonej okolicy z dala od ulicznego zgiełku.
Do dyspozycji dzieci uczęszczających do naszego przedszkola przeznaczyliśmy trzy sale, gdzie zorganizowane są dla nich kąciki tematyczne, miejsce do zabawy i odpoczynku; w salach znajdują się także dostosowane do wzrostu dzieci stoliczki, gdzie pracują i jedzą.
Posiadamy piękny ogród pełen owocowych drzew, gdzie stworzyliśmy grządki z truskawkami i zasadzilśmy owocowe krzewy. Nasi podopieczni, letnią porą z przyjemnością zrywają owoce i ze smakiem zjadają je na podwieczorki. Oczywiście posiadamy również plac zabaw, z którego nasi podopieczni mogą korzystać w każdy pogodny dzień.
Nasze przedszkole przyjmuje dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat do dwóch grup liczących 12-13 dzieci. Pracujemy cały rok w godzinach 7: 00-18: 00 pięć dni w tygodniu z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.

Funkcjonujemy zgodnie z ustawą o systemie oświaty z dnia 7 września 1991r. oraz posiadamy wpis do ewidencji niepublicznych form wychowania przedszkolnego Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi. Nr. Ew. Ed.VIII.4320-IFWP/2/10

W ramach opłaty stałej oprócz codziennych zajęć dydaktycznych oferujemy:

- zajęcia z języka angielskiego  - prowadzone przez EUROPEJSKIE CENTRUM JĘZYKÓW OBCYCH "KOLOROWY ŚWIAT DZIECKA" 2 razy w tygodniu

- zajęcia z rytmiki (prowadzone raz w tygodniu)

-  zajęcia Hip-Hop (prrowadzone raz w tygodniu)

Zajęcia płatne organizujemy na życzenie Rodziców:

- terapię logopedyczną, prowadzoną przez Panią Izabelę Ludwiczak

- dodatkowy język obcy,

- gimnastykę korekcyjną, prowadzone przez Panią Elwirę Ninard

- karate,

- balet, prowadzony przez Ewę Kowalską-Brodek

- Drużyna Kangura - zajęcia z piłką

- MathRiders

W pracy naszego przedszkola wykorzystujemy następujące metody pracy:

- elementy dramy, pedagogiki zabawy
- elementy metody M. Montessori
- metodę K. Orffa
- elementy metody Dobrego Startu
- techniki C. Freineta

Nasze przedszkole